Predstavte si zasnežené pláne, stromy prehýnajúce sa pod snehovou perinou, autá cez noc primrznuté k svojim parkovacím miestam, ľudí zabalených do kožušín. A predstavte si, že v týchto drsných pomeroch musíte riadiť svoje auto na ceste do práce. A práve v týchto podmienkach severských štátov vznikajú vynikajúce zimné pneumatiky značky Nokian. Niet divu, pre domorodcov je to nevyhnutnosť.

Králi zimných ciest

Pneumatiky Nokian sa v chumelenici doslova cítia ako doma. Trebárs v snehu vynikajúce HKPL 2 a HKPL 4 hrotové pneumatiky sú u nás nepoužiteľné, zato ich bezhrotovú verziu určite na snehu oceníte. História tejto produktovej rady siaha až do roku 1936, kedy vo Fínsku uzrela svetlo sveta prvá pneumatika Hakkapeliitta.

Na vozovky mokré a pokryté roztopeným snehom je expertom Nokian W. Pre naše podmienky je však ideálna Nokian WR a WR G2, pneumatika, ktorá bola špeciálne navrhnutá práve pre oblasti, kde síce nie je extrémna zima, zato sa v nich strieda čert s diablom. Pneumatika, ktorá má povesť najrýchlejšej lamelovej pneumatiky na svete, si tak poradí s fujavicou, suchom i mokrom. Čo viac si na zimu priať.

Pripravení aj na letnú sezónu

Nokian ale vie stvoriť aj pomerne kvalitné pneumatiky pre letnú sezónu. V ponuke spoločnosti nájdete niekoľko veľmi zaujímavých produktov. napríklad pneumatiku Nokian i3 charakterizuje jej perfektná pripravenosť na rozmary jarného počasia. Predstavte si, že svoje vozidlo prezujete už do letných papučiek a teplota ráno, kedy máte ísť do práce, nečakane opäť začne padať k nule. Ak dáte prednosť skôr malému opotrebeniu na úkor jarnej nepripravenosti, Nokian ponúka pneumatiku NRe.

Fíni myslia na životné prostredie

Správať sa ekologicky môžete tiež kúpou pneumatiky NRHi, ktorú výrobca vytvoril z materiálu čo najmenej zaťažujúci životné prostredie.

Svojím spôsobom naštartovala firma Nokian novú éru pneumatík, ktoré sa obzerajú omnoho viac aj na dopady práve na prírodu. Nokian si vyslúžil prvenstvo vo výhradnom využití čistených nízko aromatických olejov - vytvoril tak pneumatika “čistú” ako práve napadaný sneh. Že by náhoda?

Kúpte si pneumatiky Nokian na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.