Výrobca

Belgická spoločnosť, ktorá patrí do koncernu Continental, sa zaoberá produktami určenými pre vozidlá všetkých výkonnostných tried. Pneumatiky majú perfektné jazdné vlastnosti na mokrej vozovke, na ktorú sa táto firma predovšetkým špecializuje. Čo dokazujú dosiahnuté výsledky v náročných porovnávacích testoch.

Uniroyal RainExpert

Vo februári 2009 bola predstavená nová pneumatika s označením RainExpert. Ako už názov napovedá, pneu je vyrobené s dôrazom kladeným na jazdné vlastnosti za daždivého počasia. Oproti predošlým pneumatikám značky Uniroyal tento typ posúva hranice ďalej. Prináša až o päť percent vyššiu odolnosť proti aquaplaningu, skrátenie brzdnej dráhy o tri percentá a päťpercentné predĺženie životnosti. Typ Uniroyal RainExpert je vyrábaný celkove v 78 verziách vo veľkostiach 13 až 16 palcov. Dá sa použiť pre vozidlá triedy super-mini až po strednú triedu.

Zamerané na mokro

Jürgen Brockmann, konštruktér pneumatík navrhol pneumatike RainExpert hydrodynamický behúň, pre ktorý je charakteristický smerovo orientovaná a konzistentná vzorka v tvare písmena V. Za dažďa obvodové drážky behúňa šikovne naberajú vodu a účinne ju pomocou drážok odvádzajú do strán pneumatiky. K upresneniu by som uviedol slová vyššie menovaného konštruktéra. “Dokonca aj drážky samotné majú tvar s dvojitým zakrivením, to zabraňuje akémukoľvek víreniu vody, ktoré by mohlo brániť jej rýchlemu rozptýleniu. Práve tu behúň so vzorkou v tvare písmena V pomáha, pretože má pri vypudzovaní vody z povrchu pneumatiky stýkajúceho sa s vozovkou lepšie vlastnosti než nesmerový behúň.”

Bezpečnosť je tiež zaistená pri brzdení na vlhkej ceste, pretože pri brzdnom manévri dochádza k zvýšeniu tuhosti behúňa, čo sa kladne prejaví v brzdnej dráhe.

Testy

V nedávnom teste boli podrobené náročnej skúške pneumatiky Uniroyal RainExpert. Z devätnástich testovaných druhov získali siedme miesto s maximálnym možným ziskom troch hviezdičiek. Na mokrej vozovke automobil s pneumatikami amerického výrobcu mal druhú najkratšiu brzdnú dráhu. A úplne najlepšie si pneumatiky viedli v kategórii, kde sa testoval vznik aquaplaningu. Na mokre teda bolo pneu najlepšie, na siedme miesto ho zrazili výkony podané na suchej vozovke. Ale siedme miesto z devätnástich nie je rozhodne zlé.

Záver

Ak sa rozhodnete pre pneumatiku Uniroyal RainExpert, získate istotu bezpečnosti. Ďalšou výhodou pre vás bude fakt, že vyvážená tuhosť pneumatiky napomáha k pomalšiemu splavovanie vzorky, čo iste ocenia tí, ktorí musia kvôli rýchlemu opotrebovaniu často prezúvať svoje vozidlá.

Kúpte si pneumatiky Uniroyal RainExpert na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.