Pneumatiky Hankook už podľa názvu nie sú európskym produktom. Firma, ktorá tieto pneumatiky vyrába, sídli až v ďalekej Kórei. Ako jeden z gigantov pneumatikárskeho odvetvia (možno by ste to do nich nepovedali) sa však snaží vyvíjať pneumatiky priamo pre podmienky daného regiónu.

Rovnako tak vznikala pneumatika Hankook W440. Možno má kórejský názov, ale jej vlastnosti boli testované v Európskom technickom stredisku (Europe Technical Center - ETC) Langenhagenu blízko Hannoveru. Nemusíte sa tak báť, že by sa Hankook neobzeral na to, ako vyzerá tá naša zima. Naopak. Na európsky trh začala značka Hankook síce prenikať len nedávno, už tu ale pôsobí cez 10 rokov a potreby európskych vodičov už inžinieri značky poznajú. Mimo iného tiež spolupracujú s automobilkami Volkswagen, Ford, Volvo, Renault, Smart, Hyundai, Kia, Daewoo alebo Mitsubishi.

Hlučné a neekonomické?

V porovnaní s niektorými pneumatikami by ste si určite všimli rozdielu. Hankook 440 sa môžu zdať o niečo hlučnejší (ale rozhodne nie nijak tragicky). Vašu spotrebu jazda na týchto pneumatikách nijako výrazne pravdepodobne neušetrí, zároveň ale taktiež ani nijak nezruinuje. Čo Vás ale asi príliš nepoteší, je opotrebovanie samotnej pneumatiky. Na trhu by ste našli pneumatiky s oveľa väčšou výdržou. Avšak samozrejme je vždy treba spočítať si, koľko ušetríte s drahou pneumatikou s výdržou oproti lacnej pneumatike s výdržou menšou.

Do sucha a do vody

Pneumatika Hankook W440 je samozrejme vytvorená zo zmesi, do ktorej je pridávaná silika pre lepší výkon na suchých a mokrých povrchoch. Tiež odvod vody v prípade cesty mokrej alebo pokrytej brečkou je vyriešený k spokojnosti bežného vodiča.

Kde Hankook W440 využijete?

Pravdepodobne najlepšie sa Vám na týchto pneumatikách bude jazdiť v meste. Suché a mokré cesty totiž zvláda pomerne dobre. Snehová pokrývka im však príliš nesvedčí, pre časté jazdenie v snehu (napríklad ak bývate na horách) si vyberte radšej pneumatiku navrhnutú priamo pre tieto špecifické podmienky. Na trhu je výber veľký, je škoda robiť kompromisy. A tým by pneumatika Hankook W440 v extrémne zimných podmienkach naozaj bola.

Kúpte si pneumatiky Hankook za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.