Pod logom Firestone je podpísaný japonský koncern Bridgestone, ktorý tento rok práve pod označením Firestone uvádza na trh vylepšenú pneumatiku Firestone Winterhawk. Skúsenosti a testy naznačujú, že je na čo nadväzovať. Dúfajme teda, že aj s Firestone Winterhawk 2 budú užívatelia spokojní tak, ako s “jedničkovou” predchodkyňou.

Čo mohla zdediť po predchodcovi?

Pneumatika Firestone Winterhawk má za sebou úspešnú kariéru. Spokojnosť užívateľov sa snáď prenesie aj na dvojkový rad, ktorý by mal zaujať vylepšenými vlastnosťami v niektorých nedostatočných výkonoch predchádzajúceho modelu. Najčastejším problémom bolo rýchle opotrebovávanie u predchodcu. Firestone Winterhawk 2 by sa mala z predchádzajúcich chýb poučiť - táto pneumatika by už mala k tomuto problému pristupovať oveľa sebavedomejšie. Ostatne predĺženie životnosti sa stalo pre súčasný vývoj kvalitných pneumatík výzvou pre viacerých výrobcov. Skvelé výsledky napríklad prinieslo snaženie koncernu Michelin u pneumatiky Alpin A3.

Ale späť k Firestone. Pneumatika Winterhawk 2 zdedila hlavne vzor svojej predchodkyne. Spoločne s množstvom lamiel, rozvrhnutím jednotlivých blokov a vysokým podielom siliky v zmesi by tak mala pomôcť na všetkých typoch povrchov. Zvlášť si výrobcovia dali záležať pri jazde na suchom a mokrom povrchu. Od toho sa odvíja aj najlepšie využitie týchto pneumatík - vlastnosti najlepšie oceníte pri diaľničnej a mestskej premávke. K dostaniu sú v dvoch rýchlostných kategóriách - T (do 190 km / h) a H (210 km / h).

Pre pocit istoty

Bridgestone pneumatiku Firestone Winterhawk 2 predstavuje ako výborného partnera pre vodiča brázdiaceho zimné cesty. Kúpou pneumatiky by mali získať väčší pocit istoty. Určite istotu zvýšia nielen zdokonalené vlastnosti, ktoré sa podpisujú na lepšej ovládateľnosti vozidla a predvídateľnosti jeho správania, ale aj skúsenosti, ktoré má značka aj jej materská spoločnosť za sebou. Predsa len nemožno zabúdať, že pretekárske autá obúvajú pneumatiky Firestone, resp. Bridgestone už 100 rokov.

Nechajme sa teda prekvapiť, ako sa v prvej sezóne osvedčí Firestone Winterhawk 2 na slovenských cestách.

Kúpte si pneumatiky Firestone za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.