História

Nemecký výrobca pneumatík Fulda s názvom odvodeným od nemeckej rieky pretekajúcej rovnomenným mestom je na trhu už od roku 1900, kedy Gust Becker a Moritz Hasenclver založili túto spoločnosť disponujúcu vtedy jedinou továrňou. O rok neskôr bola zahájená výroba gumových výrobkov určených pre domácnosť (gumové podpätky, tesniace krúžky na fľaše od piva a minerálky, gumové podložky pod.) Spoločnosť tiež vyrábala pneumatiky pre nemotorové vozidlá, akými boli koče a dostavníky ťahané koňmi. Roku 1906 začala vyrábať prvé pneumatiky určené pre motocykle a motorizované vozidlá. V roku 1919 Fulda prestáva vyrábať ostatné gumové predmety a zaoberá sa iba produkciou pneumatík. Roku 1962 prechádza Fulda do vlastníctva Goodyear Tire & Rubber Company.

Dnes s približne 10% podielom na nemeckom trhu je Fulda jednou z popredných značiek, ktorá ponúka množstvo kvalitných a spoľahlivých produktov pre osobné automobily, ľahké nákladné automobily a poľnohospodárske stroje.

Logo Fulda

Testy ADAC

Ako sú na tom pneumatiky Fulda s kvalitou? Výsledky nie sú vôbec zlé. Na začiatok len môžem prezradiť, že zimné pneumatiky si v testoch nemeckého autoklubu viedli o niečo lepšie ako letné. Jednoduchým prezretím výsledkov ADAC testov za posledných šesť rokov môžem vyhlásiť, že pneumatiky Fulda nie sú obyčajné pneumatiky. Často sa umiestňujú na prvých priečkach a v strede poľa. Len zriedka zablúdi určitý typ na chvost výsledkovej listiny.
Aby som bol konkrétnejší, uvediem presnejšie výsledky. Typ Fulda Carat Progresso sa v minulom teste stal absolútnym víťazom v kategórii 185/60 R14. O to prekvapivejšie je, že v tohtoročnom teste, kde boli použité pneumatiky rozmerov 185/65 R15 sa rovnaký typ umiestnil až v druhej polovici.

Typ Fulda Carat Exelero, ktorý bol testovaný predchádzajúci rok, si získal presný stred hodnotenia.

Ďalším typom, ktorý si viedol naozaj dobre, je Fulda EcoControl, ktorý obsadil bronzovú priečku testu ADAC 2008.
Zo zimných pneumatík uvediem najpredávanejší typ, Fulda Kristall Montero. Strieborná pozícia je skvelým hodnotením. Na suchej vozovke sa pneumatika správala úplne najlepšie zo všetkých šestnástich hodnotených pneu. Dobré ohodnotenie pneumatika dostala za jazdu za mokra, na snehu a ľade. Na druhú pozíciu ju zrazila vyššia hlučnosť.

Záver

Pre niekoho neznámy výrobca nám prináša kvalitné pneumatiky za prijateľné
ceny. Je naozaj na vás, či si zaplatíte za značku, alebo vyskúšate niečo preverené za menej peňazí ale s podobnou kvalitou, na ktorú sme zvyknutí od drahších výrobcov.

Kúpte si pneumatiky Fulda na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.