Vlastnosti

Dnešný trend je nakupovať malé autá, ktoré zákazníkovi skvele poslúžia ako pomocník v preplnených mestách. S malými autami sa nemusíme báť, že nenájdeme vhodné parkovacie miesto, ktoré by sme ťažko hľadali s veľkým vozidlom SUV či MPV. Na záujem o malé vozidlá zareagoval aj výrobca pneumatík Goodyear, ktorý vyvinul obutie určené pre malé mestské autá. Pneumatiky sú určené pre časté rozbiehanie a brzdenie, s ktorým sa v meste stretávame častejšie ako kdekoľvek inde. Pneumatika je vyrobená na základe predchádzajúcich technológií HydraGrip, UltraGrip 7 a Excellence, ktoré zaznamenali úspechy v odborných testoch. Aj vďaka tomu pneumatiky DuraGrip poskytujú vysoký kilometrový výkon bez toho, aby stratili čokoľvek na výkonnosti či bezpečnosti.

Použité technológie

Pneumatiky Goodyear DuraGrip sú charakteristické použitou zmesou siliky, asymetrickým dezénom s dvoma súvislými vonkajšími rebrami, obvodovými drážkami, zosilnenými vonkajšími ramennými blokmi a 3-D BIS lamelami. Všetko v jednom celku prispieva k vyššiemu výkonu pneumatiky na mokrej vozovke a predchádzaniu aquaplaningu, lepšej ovládateľnosti a kratšej brzdnej dráhe vďaka zvýšenej priľnavosti, vyššej bočnej stabilite vo vysokých rýchlostiach.

Testy ADAC

Koniec teórie. Prejdeme na to, čo vypovie o pneumatikách viac než len propagačné materiály a slová výrobcu. Najstaršieho testu letných pneumatík, ktorého sa DuraGrip zúčastnil, bol test ADAC v roku 2008, kde sa testovalo na rozmeroch. V tomto teste si pneumatiky vyslúžili celkovej tri hviezdičky zo štyroch a slovné ohodnotenie: “Dobré vo všetkých úrovniach. Nedostatky na mokrej vozovke.”

V roku 2009, kedy sa testovalo na rozmeroch 185/60 R14, sa pneu umiestnilo opäť na ôsmom mieste ako v predchádzajúcom roku. Opäť dosiahlo na tri hviezdičky, avšak dosiahnuté číselné hodnoty sa posunuli vpred v oblasti opotrebenia, kde pneumatiky boli druhými najlepšími. Slovné hodnotenie znelo: „Veľmi dobrá pri testoch opotrebenia pneu. Drobné nedostatky na mokrej vozovke, čo viedlo k zhoršeniu známky v teste.“

V tomto roku bol dosiahnutý výsledok 15. miesto z devätnástich. Ubudla tiež jedna hviezdička. Slovné ohodnotenie zmieňuje dobré výsledky pri opotrebeniu pneu a problémy na mokrej vozovke. Z toho vyplýva, že pneumatika sa nijako nezmenila, ale po troch rokoch fungovania na trhu dnes už nedokáže byť silným súperom konkurencie.

Kúpte si pneumatiky Goodyear Duragrip na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.