Ak by sme mali vymenovať jedny z najlepších zimných pneumatík, vedľa Dunlop SP Winter Sport 3D alebo Goodyear Ultra Grip 7 určite by sme nemali zabudnúť na zimné obutie z dielne ďalšieho gumárenského velikána s veľmi dobrou povesťou – značku Michelin a ich pneumatiku Michelin Alpin A3, nadväzujúcu na úspechy tejto produktovej rady ďalším modelom, tentoraz s výsledkami naozaj výraznými.

Nástupca Alpin A2

Nové produkty daných radov vždy s vyšším číslom predvedú aj lepší výkon - viac, lepšie, rýchlejšie, spoľahlivejšie. Rovnako tak je tomu u tretej verzie pneumatiky Alpin. Výrobca uvádza, že nová pneumatika skrátila brzdnú dráhu o 5%. Oproti Alpin A2 tak získava ďalšiu cennú rezervu v bezpečnosti. Rovnako tak vylepšené vlastnosti pocítite pri rozjazde na snehu.

Čím ale Alpin A3 prekvapí najviac, a to aj v porovnaní s konkurentmi, je životnosť. Výrobca uvádza jej predĺženie o 40% km. Znamená to, že na týchto pneumatikách budete môcť jazdiť o jednu sezónu navyše.

Rozhodne oceníte aj ich tichú prevádzku na väčšine typov povrchu.

Vďaka týmto vlastnostiam je vyššia cena pneumatiky stále dobrou investíciou - do bezpečnosti aj do budúcna. V diskusiách to potvrdzujú aj spokojní užívatelia.

Nové technológie

Prednosti Michelin Alpin A3 sú dané novinkami v použitých technológiách.

Skvelé vlastnosti pneumatiky umožňuje špeciálna zimná zmes využívajúca slnečnicového oleja (technológia HelioCompound), to aby nestratila svoju pružnosť ani v najvyšších mrazoch, a dômyselný systém hustých lamiel, vďaka ktorému bude pneumatika držať na ceste vo všetkých podmienkach. Klasické 3D lamely idú na “á trojkách” ruka v ruke s lamelami s premenlivou geometriou tvaru, novinkou značky Michelin nazvanú StabiliGrip.
Navyše lamely sa snažia zachovať svoju nadpriemernú hustotu  do maximálneho opotrebovania pneumatiky, teda do odporúčaných 4 mm.

Pre malé a stredné autá do mesta

Michelin Alpin A3 je ideálnym obutím pre malé a stredné vozy, ktoré používame skôr pre každodennú prepravu - na nákupy, na návštevy, na dochádzanie do práce. U väčších áut sa skvelé vlastnosti Michelin Alpin A3 môžu občas zmeniť v drobné nepríjemnosti. Zvlášť ak kupujete širšie pneumatiky, poobzerajte sa aj po ďalšom zimnom kráľovi - Goodyear Ultra Grip 7.

Kúpte si pneumatiky Michelin na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.