Ako na zimné podmienky na cestách odpovie pneumatika Dunlop SP Winter Response, nie je už tajomstvom. Pneumatika, ktorú ste mohli prvýkrát obuť na kolesá svojho vozidla už v sezóne 2007/2008, má nielen punc kvality značky Dunlop, ale aj rad spokojných užívateľov. Pneumatiku Dunlop SP Winter Response môžeme bez mihnutia oka zaradiť do silnej zimnej trojky prestížneho výrobcu spoločne s Dunlop SP Winter Sport 3D a preverenou pneumatikou Dunlop SP Winter Sport M3.

Čím Winter Response podrží?

Pneumatika Dunlop SP Winter Response sa Vás bude snažiť čo najviac podržať, alebo ak chcete udržať, na zimnej ceste. Asymetrický dezén je navrhnutý tak, aby na vozovku rovnomerne rozkladal tlak pneumatiky (MRT - Multi Radious Tread). Takéto schopnosti oceníte hlavne na suchej a mokrej vozovke. Pneumatika je vybavená dvoma typmi lamiel - kombinácia záberových lamiel a lamiel s vysokou amplitúdou Vám pomôžu pri rozjazde, brzdení aj v zákrutách.

Svoje slovo povie aj v zimných podmienkach zmes behúňa. Jeho nové zloženie je viac odolné voči tvrdnutiu pri mrazoch a znižuje valivý odpor. Zároveň je zmes vhodná pre ekologicky zmýšľajúcich vodičov - výrobca sa snažil vytvoriť zmes tak, aby obsah aromatických olejov bol nižší a menej tak zaťažoval životné prostredie.

Do sucha, do snehu alebo do vody?

Opäť sa ukazuje, že každá pneumatika je navrhnutá pre konkrétne podmienky - kvalitných pneumatík pre všetky rozmary počasia, ktoré Vás môžu v zime stretnúť, od závejov cez brečku, mokro až k suchej vozovke, je naozaj minimum.

Dunlop SP Winter Response je jedna z tých, ktoré Vás podržia takmer všade, ale napriek tomu má svoje rezervy. Oceníte jej tichú jazdu a skvelé správanie na mokrých a suchých vozovkách. Jazda na snehu a ľade ale nie je jej najsilnejšia stránka. Samozrejme, ak je sneh a ľad Vaším spoločníkom na cestách len občas a obyčajne brázdite skôr diaľnice a cesty v mestách, je Dunlop SP Winter Response pneumatikou na nezaplatenie. Pokiaľ sa ale pohybujete v horských oblastiach, kde o odhŕňaní či solení ciest môžete len snívať a suchá vozovka je od novembra do marca utópiou, potom voľte radšej pneumatiku určenú priamo do snehu.

Kúpte si pneumatiky Dunlop na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.