Výrobca pneumatík Nokian uviedol na trh pneumatiku s označením Nokian i3 určenú najmä pre malé a stredné automobily.

Vlastnosti

Pneumatika sa vyrába v troch rýchlostných kategóriách, T (190 km / h), H (210 km / h) a V (240 km / h). Spoločnosť Nokian použila pre i3 asymetrický dezén s vnútornou - vonkajšou stranou (vonkajšie a vnútorné časti behúňa sú odlišné), čo získava u pneumatík UHP (ultra high performance) stále na väčšom význame. Stabilitu pneumatík a presnejšie riadenie zaisťuje pevný dizajn vonkajšieho ramena a široké drážky vnútornej časti behúňa. Zvukové dutinky, ktoré sa nachádzajú v drážkach, sa snažia tlmiť hlučnosť pneumatiky. A ide im to naozaj dobre, lebo hodnoty hluku ako pri prechádzaní, tak aj v kabíne vozidla sú hlboko pod normami EÚ. Ďalším spestrením pneumatiky je informačné pole, do ktorého môžete zaznamenať údaje o správnom tlaku vzduchu alebo pozíciu umiestnenie pneumatiky na vašom aute.

Bezpečnosť a použité technológie

Bezpečnosť je u pneumatík Nokian i3 na prvom mieste. Vďaka zmesi behúňa navrhnutého pre severské podmienky si pneu zachováva dobrú priľnavosť aj na mokrom povrchu. Pre výrobu bola použitá plnosilicová zmes behúňa. Priečne hlavné drážky sa otvárajú do boku, čo je plus proti vzniku prípadného aquaplaningu.

Životné prostredie

Pneumatiky Nokian nemyslia len na potreby zákazníkov, ale aj na životné prostredie, ktoré dnešnou hustou premávkou trpí najviac. Na ochranu Zeme prispievajú dve vlastnosti. Pri výrobnom procese spoločnosť Nokian nepoužíva u žiadneho svojho produktu vysokoaromatické oleje, ktoré by sa mohli uvoľňovať do ovzdušia. S touto vlastnosťou patrí Nokian k priekopníkom medzi výrobcami pneumatík, lebo to bola práve táto firma, ktorá ako prvá na svete začala používať vo svojej produkcii výhradne čistené, nízkoaromatické oleje. Druhou vlastnosťou je fakt, že pneumatika je hospodárna, pretože má nízky valivý odpor, vďaka ktorému náš automobil spotrebuje menej pohonných hmôt, čo šetrí nielen životné prostredie, ale aj našu peňaženku.

Ceny

Ceny pneumatiky Nokian i3 sú naozaj dostupné pre všetkých. Na trinásťpalcové koleso jedna guma vyjde na cenu okolo 40 €, za 14 palcov zaplatíme 50 €, za 15 palcov 60 € a za najvyšší rozmer, 16 palcov, jedno koleso vyjde na 70 €. Ceny záležia na presnejších rozmeroch a predajcoch, kde pneumatiky kúpime.

Kúpte si pneumatiky Nokian i3 na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.