Nikdy ste nepočuli o pneumatikách značky Vredestein? Odkiaľ pochádzajú a aké sú? A ako sú na tom ich zimné Vredestein Snowtrac 3?

Za odpoveďami na tieto otázky sa musíme vydať do Holandska, do firmy, ktorá sa zameriava na pneumatiky strednej triedy, a to pre vozidlá osobné, nákladné aj pre motocykle. Je ale výrobca z krajiny, kde sneh poznajú skôr z fotiek ako z reálneho života, dostatočne dôveryhodný? Odpoveďou budete pravdepodobne prekvapený – pneumatika Vredestein Snowtrac 3 je veľmi kvalitným spoločníkom pre jazdu po cestách trpiacich pod náporom zimného počasia.

Vredestein Snowtrac 3 – prekvapenie pre neznalých

Ak ste tvrdohlaví odporcovia akýchkoľvek iných značiek, ako tých s menami voňajúcimi rozpálenými gumami na štarte medzinárodných automobilových súťaží (Michelin, Dunlop, Goodyear, Pirelli), potom obutie pneumatík Vredestein pre Vás môže byť celkom príjemným prekvapením (podobne ako prekvapí napríklad Nokian).

Vredestein Snowtrac 3 si vďaka svojmu dezénu a zmesi poradí so všetkými podmienkami zimnej sezóny. Snaha o čo najväčšiu priľnavosť Vám pomôže na suchých a mokrých vozovkách. Dobre navrhnuté rozloženie jednotlivých prvkov dezénu zaisťuje spoľahlivý samočistiaci efekt - sneh a brečka nezostávajú obalené na pneumatikách a nemajú tak vplyv na ich vlastnosti.

Okrem tichej a pohodlnej jazdy pocítite, že aj pneumatika nie príliš známej značky Vám môže dopriať pocit bezpečia a spoľahlivosti. Príjemne poteší bezpochyby aj cena.

Prekvapila aj v testoch

Že nejde o prekvapenie náhodné, zistíte, ak nahliadnete do testov pneumatík. Aj predchodca spomínanej pneumatiky, Snowtrac 2, si viedol v testoch a v užívateľskom hodnotení vcelku dobre. Trojková rada, Snowtrac 3, nadviazala na predchádzajúce úspechy naozaj na jednotku. V testoch si vyslúžila najvyššie ohodnotenie ako veľmi odporúčanej pneumatiky. Veľmi dobre si viedla na snehu a ľade, dobrých výsledkov tiež dosiahla v oblasti spotreby. Testy ju dokonca stavajú po boku napríklad takého zimného borca, ako je Goodyear Ultra Grip 7. A to už je priaznivé hodnotenie. Teraz už zostáva len prekonať svoju nedôverčivosť voči tomu, čo nepoznáme.

Kúpte si pneumatiky za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.