V dnešnom článku sa budeme zaoberať pneumatikou Pirelli P6. Taliansky výrobca pneumatík reaguje na súčasný trend nakupovania veľkých rodinných vozidiel kategórie MPV.”Péšesťka” je navrhnutá práve pre tieto vozidlá.

Perfektná priľnavosť

Pirelli P6 sa ľahko môže stať najlepším obutím, ktorým môžete svoj ​​automobil osadiť. Vyplýva to nielen z diskusie majiteľov týchto pneumatík, s ktorými prehltli tisíce a tisíce kilometrov, ale potvrdzujú to aj nezávislé odborné porovnávacie testy. Najväčšou výhodou Pirelli P6 je priľnavosť na akomkoľvek povrchu. Nezáleží, či idete po suchej vozovke alebo mokrej. Strach pred prípadným aquaplaningom môžete ponechať doma. Voda je rýchlo odvádzaná z drážok pneumatík, ďalším plusom je aj vynikajúci záber. Ďalšou výhodou určite bude rovnomerné opotrebovanie pneumatík a nízky valivý odpor, vďaka ktorému sú pneumatiky tiché, a zároveň vaše vozidlo bude spotrebovávať menej paliva.

Test ADAC

Koniec teórie. Pozrime sa na pneumatiky Pirelli P6 z praktickej stránky. V teste letných pneumatík pre rok 2010 nemeckého autoklubu ADAC si neviedli pneumatiky vôbec zle. Ba naopak, pneumatiky sa stali absolútnym víťazom. Testovali sa pneu s rozmermi 185/60 R15. P6 si vyslúžili najvyšší možný počet hviezdičiek. Na mokrej vozovke pneumatiky dokonca získali o 3 desatiny lepšiu známku ako druhé najlepšie obutie na mokrej ceste, čo už nie je zanedbateľný rozdiel. Na suchu síce nedosiahli tak veľkého výkonu, ale to už nezmenilo nič na tom, že Pirelli P6 sa stali absolútnym víťazom testu. Na záver uvediem slovné ohodnotenie. „Veľmi vyvážené letné pneumatiky. Najlepšie výsledky dosiahli pri jazde na mokrej vozovke. Dobré výsledky mali aj na suchej vozovke.“

Rodina Cinturato

Pirelli P6 si môžete tiež zaobstarať s prídomkom Cinturato. Toto označenie nesú výrobky, ktoré sú vyrobené čo najviac ekologicky a zároveň tak, aby finálny produkt príliš nezaťažoval životné prostredie. Pri výrobe týchto pneumatík sa podľa slov výrobcu nepoužívajú žiadne znečisťujúce prísady, čo má za následok, že po celú dobu sa do životného prostredia neuvoľňujú žiadne znečisťujúce látky. Vozidlo s obutím Pirelli Cinturato bude vypúšťať menšie emisie CO2 na základe zníženia odporu pneumatiky. Naviac “zelená péšesťka” má až o 30% dlhšiu životnosť.

Ceny

Za pneumatiky Pirelli P6 zaplatíte 60 € až 120 €. Ak sa rozhodnete si zaobstarať ekologické pneumatiky Cinturato priplatíte si rádovo len o pár euro viac, čo už stojí za zváženie.

Kúpte si pneumatiky Pirelli Cinturato P6 na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.