Už pri vyslovení značky pneumatiky sa všetkým milovníkom motoršportu zatají dych. Kvalitu obutia pretekárskych vozidiel prenáša Dunlop aj na pneumatiky určené pre každodennú prevádzku po našich cestách. Na zimu má v ohni tri žeravé želiezka - vynikajúce Dunlop SP Winter Sport 3D, novinku Dunlop SP Winter Response a preverenú pneumatiku Dunlop SP Winter Sport M3, ktorej budeme venovať nasledujúce riadky.

Skryté muchy …

Spokojnosť vodiča je daná jeho predchádzajúcimi skúsenosťami. Ak ste na Dunlop presedlali z lacných pneumatík stredoeurópskej alebo ázijské výroby, budete z Dunlop SP Winter Sport M3 úplne nadšený a budúcu sezónu nebudete chcieť obuť nič iné. Ak ste ochotní priplatiť si za top kvalitu v tejto oblasti, pravdepodobne zvolíte už spomínanú pneumatiku Sport 3D alebo Response, ktoré sú ešte lepšie než Sport M3.

A kde je ukrytý kostlivec? Dunlop SP Winter Sport M3 sa občas chová trochu neisto na suchých zimných cestách, najmä pri rýchlo prechádzaných zákrutách, a potom tiež v hlbokom snehu. Oproti lacnej konkurencii je to ale oveľa menej markantné.

V čom Sport M3 vynikne

Nie nadarmo Vám názov pneumatiky pripomenie BMW M3. Rovnako ako tieto vozy, aj Dunlop SP Winter Sport M3 sa profiluje ako pneumatika pre športovú, rýchlu jazdu. Okrem zmesi zo siliky, dobrým rozložením lamiel a šípového dezénu to spoznáte na šírke ponuky. Pneumatiky sa vyrábajú vo veľkostiach 13 “až 19″ a až do rýchlostného indexu “V”, teda do 240 km / h.

Určite si nebudete sťažovať na hluk, ani na opotrebenie pneumatík. V topiacim snehu a mokru budú veľmi spoľahlivé, výborne vykonaný šípový dezén je v tomto prípade na nezaplatenie. Ostatne aj na pohľad je pneumatika pekná, ak to teda u pneumatík možno hodnotiť …

Potrebujete dôkaz?

Prejdite si testy pneumatík. Možno nebude vo všetkých kategóriách na vrchole rebríčka (nezabúdajme, že už je to stará dáma, ktorú vytláčajú pneumatiky Sport 3D a Response), napriek tomu ju v žiadnej kategórii nenájdete pod priemerom. Kráľom potom je v jazde na mokrej vozovke. Aquaplaning je pre pneumatiku Dunlop SP Winter Sport M3 ľahký súper.

Kúpte si pneumatiky Dunlop na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.