Výrobca

Kumho (názov v preklade znamená Krásne, tiché jazero) je juhokórejský výrobca pneumatík, ktorý sa vďaka 60 miliónom vyrobených pneumatík za rok radí medzi prvú desiatku najväčších svetových výrobcov pneumatík. Prvé pneumatiky zišli z výrobných liniek v roku 1960. V dnešnej dobe v Južnej Kórei stoja tri továrne chrliace von 32 miliónov kusov za rok. Spoločnosť Kumho však nezostala len na domácom trhu a tri svoje továrne postavila v Číne, kde vyrába 20 miliónov kusov ročne a chce v budúcom roku dosiahnuť 20% tamojšieho trhového podielu. Ďalšie výrobný závod začala spoločnosť stavať v Spojených štátoch v Georgii a netají sa s predstavami, že ďalšiu linku by mohla vybudovať v strednej Európe.

Dodávateľ

Nové autá, ktoré si môžeme kúpiť v prvej výbave už s pneumatikami značky Kumho sú Chevrolet, Chrysler, Hyundai, Kia, Mercedes Benz, Mitsubishi, Smart, Ssangyong a Volkswagen.

Kumho neuplatňuje svoje ambície len u sériovo vyrábaných vozidiel. Je hlavným dodávateľom pneumatík Formuly 3 a 24h LeMans. Ďalej dodáva pneu niekoľkým tímom v britsko-írskej Galway rally. A pre dôkaz svojej kvality a usilovnosť výrobca vyvinul plášť pre kráľovnú motošportu, Formulu 1.

Ďalším nepriamym dôkazom vysokej kvality tiež môže byť fakt, že Kumho vyrába letecké pneumatiky, a to ako pre stíhacie stroje F 16, tak aj pre obrie lietadlá Boeingy 747.

Testy

Testovaním pneumatík sa zaoberá mnoho spoločností. Jednou z najznámejších iste bude nemecký ADAC, ktorý do svojich testov pravidelne zahŕňa juhokórejského výrobcu. A ten si nevedie vôbec zle. Pravidelne sa umiestňuje v strede výsledkového poľa. Občas je síce zaznamenaný výkyv, kedy pneu obsadia poslednú či predposlednú priečku, ale to môžeme výrobcovi odpustiť, pretože sídli aj na vrchných priečkach. Aby sme boli konkrétnejší, kvalitné pneu si bez obáv môžete zaobstarať typu Kumho Ecsta SPT, Kumho Solus KH17 či KH15 s cenou pohybujúcou sa okolo stošesťdesiat euro. Naopak sa vyhnite typom Kumho Ecsta KU19 a KH11, ktoré si môžete kúpiť od 25 €, čo už tiež niečo naznačuje.

Záver

Kumho ako výrobca sa zaoberá širokou škálou druhov pneumatík. Môžete si kúpiť obutie s cenovkou nižšou ako 40 € ale samozrejme aj s nižšou kvalitou, alebo naopak môžete za pneu minúť viac a počítať so zodpovedajúcou kvalitou. Za kvalitu výrobcu tiež ručí fakt, že sa zaoberá nielen vývojom sériovo vyrábaných pneumatík, ale tiež dodáva svoje produkty do mnohých kategórií v oblasti motošportu, čo prináša obrovské skúsenosti.

Kúpte si pneumatiky na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.