Sú pneumatiky Goodride SP06 dobrou voľbou, alebo by ste sa im mali oblúkom vyhnúť? Veď to meno znie tak povedome a „Goodride“ znamená predsa v preklade “Dobrá jazda” …

Názov Goodride SP06 naozaj znie povedome. Kto nemá dostatok informácií, ľahko zamení tento produkt dovážaný z Číny za prémiové Goodyear alebo BF Goodrich koncernu Michelin. Špekulácie, či Goodride ťaží z tejto podobnosti zámerne, sú iba dohady.

Cena aj vlastnosti podpriemerné

Cena pneumatík je bezkonkurenčne príjemná pre každú peňaženku.
Bohužiaľ sa to ale odráža na kvalite. Ak sa na tieto pneumatiky spýtate v pneuservise, iste Vás od nich budú odrádzať. A nie je to len preto, že by z nich mali menší zisk. Napokon rovnako skepticky sa k pneumatikám pod označením Goodride stavajú testy. Okrem ceny sú v tabuľkách väčšinou pod priemernou čiarou. Najhoršie vlastnosti vykazujú za mokrého počasia - v brzdení aj v stabilite v zákrutách majú veľké nedostatky.

Skutočne sú pneumatiky Goodride SP06 naozaj tak zlé? Teda, predsa len im musíme priznať určitú úroveň. Pneumatiky Goodride sú produkované už 40 rokov, to svedčí o tom, že u zákazníkov nie sú úplne neobľúbené. Tiež si pripomeňme, že každá pneumatika predávaná v Európe musí prejsť schvaľovacím procesom. Bez splnenia povinných noriem by na naše cesty ani Goodride SP06 pripustené neboli.

Ako to vyriešiť?

Ak ste z tých vodičov, pre ktorých je cena najdôležitejším aspektom, potom asi veľmi váhať nebudete. Napokon ak ste nevyskúšali kvalitné pneumatiky prémiových značiek, ani neviete, o čo prichádzate - s Goodride SP06 budete pravdepodobne spokojní. Ak ale takú skúsenosť máte, budete pneumatiky Goodride SP06, a tiež sami seba, pravdepodobne preklínať celú sezónu.
A akú radu máme pre tých, ktorým je cena okolo 40 € za pneumatiku sympatická? Ak teda chcete pre svoju bezpečnosť urobiť viac, potom skúste investovať o pár stoviek viac a kúpiť kvalitnejšie obutie, alebo sa porozhliadnuť po iných lacných konkurentoch. Prečo nezostať u českých preverených Barumiek? Alebo zožeňte kvalitnejšie, ale mierne ojazdené pneumatiky, napríklad na vrakovisku alebo v pneubazáre.

Kúpte si pneumatiky za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.