Pneumatiky Matador majú u našich vodičov síce povesť pneumatík maximálne strednej triedy, napriek tomu sa stále tešia veľkej obľube, rovnako ako české Barum. Matador MP 59 má našliapnuté na dobrú povesť, pretože je už treťou generáciou tohto modelu. Zároveň má za sebou už nejednu sezónu, a teda aj spokojného alebo nespokojného užívateľa. Ako si teda poradia so zimou, keď ich obujete na kolesá svojho vozidla?

Asymetrický dezén pre európske podmienky

Pneumatika sa snaží maximálne prispôsobiť podmienkam stredoeurópskej zimy. To však nie je jednoduché - stredoeurópska zima je totiž nepredvídateľná. Snaha o pneumatiku, ktorá by zvládla vyšplhať sa do permanentne zasnežených hôr, ustáť jazdu na ľade, poradiť si s mokrou vozovkou a aquaplaningom a ešte držať na suchej ceste, to je tak trochu sizyfovská snaha o vytlačenie bremena bezpečnosti a jazdného komfortu do veľmi prudkého kopca, v ktorom Matadoru navyše podrážajú nohy jeho ostrieľanejší a dôveryhodnejší konkurenti. Na pomyselný vrchol sa nakoniec rovnako vyšplhá len málokto.

V prospech týchto pneumatík Matador ale hovorí ich cena v pomere k výkonu. O takej cene, za akú MP59 ale kúpite, môžete totiž u spomínaných konkurentov len snívať.

Prívlastok High Performance (vysokovýkonný)

Názov pneumatiky Matador MP 59 by sme mali vysloviť jedným dychom s prívlastkom High Performance. Snaha vylepšiť výkon v extrémoch sa možno podarila, ale ako pre koho. Pneumatika je určená pre osobné vozidlá vyššej strednej a luxusnej triedy. Ak ju obujete na malé “mestské” auto, asi budete nepríjemne prekvapení.

Problémy a alternatívy

Aj samotní užívatelia sa vo svojich názoroch úplne líšia. Jedny MP 59 zatracujú, iní na ňu nedajú dopustiť. Jeden z hlavných problémov? Vyvažovanie - pravdepodobne budete po nejakej dobe musieť opäť zájsť do pneuservisu na nové vyváženie.

A ak nechcete asymetrický dezén, ale chcete zostať verní značke Matador? Vyskúšajte o niečo staršiu MP 58. Napriek tomu ale berte na vedomie, že starší model MP 58 má predsa len väčší valivý odpor (výrobca udáva 25% pokles valivého odporu u MP 59 oproti MP 58, a to vďaka vysokému podielu siliky).

Kúpte si pneumatiky Matador na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.