V našich končinách nie príliš známa značka, Semperit, si pneumatikou Winter Grip už snaží nejaký čas nájsť miesto na našom trhu. Ako sa jej to darí?

Neznáme neznamená zlé

Ukazuje sa, že sa nemusíme príliš báť neznámeho - často totiž môžeme byť príjemne prekvapení (skvelým príkladom veľmi nečakaného prekvapenia sú fínske Nokiany). Bude to ale u značky Semperit, ktorá vznikla u našich južných susedov, v Rakúsku, príjemné prekvapenie, alebo budeme tak prekvapení, že po prvej jazde pôjdeme prezuť? Podľa testov aj podľa skúseností na tom pneumatika Semperit Winter Grip nie je zas tak zle. Ale má svoje muchy.

Včely a muchy

Pneumatika Semperit Winter Grip Vám veľmi dobre poslúži na snehu. Technológia ADD Traction a orientácia celých blokov evidentne na tomto povrchu plní svoju úlohu dokonale. Potvrdzujú to ako oficiálne testy, tak skúsenosti užívateľov. Dobrú prácu odviedli výrobcovia tiež s ohľadom na rovnomerné opotrebovanie pneumatík.

Prímes siliky v zmesi je samozrejmosťou.

Múch si možno nevšimnete hneď. Pneumatiky sú pre niektorých vodičov pomerne dosť hlučné. Ďalšiu muchu by ste objavili v momente, keď by ste pátrali, ako starý je tento model. Verejnosti bol predstavený v roku 2002. Roky, ktoré už má za sebou, môžu vyvolávať v mnohých pocit, že ide o preverenú pneumatiku, a keď vydržala na trhu tak dlho, tak aj úspešnú. Na druhej strane ide rozvoj v pneumatikárskej oblasti rýchlo dopredu. “Stará” pneumatika tak možno aj zaspala dobu.

Pre vozidlá vyššej strednej triedy a kompaktné vozidlá je však pripravená iná (novšia) pneumatika – Semperit Master Grip, ktorá sa snaží zachovať dobré jazdné vlastnosti aj v tých najväčších mrazoch. Jedným z pokroku je použitie anti-frost polymérov v zmesi a zachovanie flexibility pneumatiky aj v počasí, kedy je ortuť teplomera hlboko pod nulou.

Zrátané a podčiarknuté

Semperit Winter Grip: priemerné vlastnosti, priemerná cena + dobrý výkon na snehu.

Pneumatika Semperit Winter Grip spadá pod krídla Continentalu, ktorý samozrejme svoju najväčšiu silu investuje do svojich vlajkových pneumatík. Na Semperit potom zostávajú už “len” priemerné pozície.

Kúpte si pneumatiky na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.