O značke Goodride sa diskutuje ako na automobilových fórach, tak medzi sviatočnými vodičmi. Stále ešte mnoho ľudí nemá jasno, kde sa táto značka vzala a či má niečo spoločné s koncernom Michelin. Odpoveď je jednoduchá: nemá. Michelin svoju povesť pneumatikárského experta vložil do pneumatiky podobne znejúceho mena - BF Goodrich. Rovnako odporúčame nepliesť si Goodride a Goodyear. Značka Goodyear je preslávená aj medzi pretekárskymi vozidlami.

Kam teda zaradiť Goodride?

Goodride teda logicky musí byť niečo úplne iné. Áno, ide o pneumatiku dovážanú z Číny. V mnohých z Vás to určite vzbudilo podozrenie a pneumatiky prestali byť zaujímavé, a to aj napriek veľmi priaznivej cene. Napokon, stačí sa opýtať v pneuservise, kam jazdíte prezúvať pneumatiky. Z čínskeho produktu nijako zvlášť nadšení nebudú.

Goodride Snowmaster – prvá generácia

Goodride Snowmaster SW601 už je vlastne zaslúžilým dôchodcom, aj na slovenský trh už dorazila druhá verzia “Snowmaster”. Hlavnou výhodou pneumatiky je jej nízka cena. Ak je to základný parameter, ktorý Vás pri nákupe zaujíma, potom práve jednu z pneumatík z dielne Goodride budete mať asi vyhliadnutú.

Goodride Snowmaster SW601 sám seba nazýva nadnesene Snowmaster - Pánom snehu. Že ide naozaj o nadsadenie, zistíte, ak bez reťazí vyrazíte do zasnežených horských priesmykov. On totiž aj jeho nástupca, Goodride Snowmaster SW602, by v týchto podmienkach mal naozaj vážne problémy.

Kam s Goodride Snowmaster SW01?

Ak nechcete počuť, že so SW01 by ste mali pravdepodobne ísť do najbližšieho pneuservisu a objednať si nové pneumatiky (rozumejte drahšie a kvalitnejšie), potom vedzte, že na udržiavaných cestách a posúvanie po meste na tom nebudete zas tak zle. Nezabúdajme, že pneumatika musela prejsť dôsledným testovaním, ako bola schválená na predaj pre prevádzku na našich cestách.

Stále ale platí, že kvalita niečo stojí. Pokiaľ teda jazdíte autom často a prácu vykonávate aj v oblastiach, kde sú cesty mokré, zľadovatené, prípadne pokryté snehovou nádielkou, rozhodne neváhajte ani minútu a ušetrite pár sto korún na nákup pneumatík kvalitnejších. Je to investícia, ktorá sa Vám môže vyplatiť. Napríklad tým, že zachráni život Vám alebo iným účastníkom cestnej premávky

Kúpte si pneumatiky za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.