Značka amerických závodných okruhov. Tak by sa stručne dali zhrnúť reputácie spoločnosti Firestone, ktorá svojimi pneumatikami zásobuje nielen domáci - americký trh, ale aj ten náš, európsky.

História

Spoločnosť Firestone pomenoval jej zakladateľ Harvey S. Firestone po sebe. Jeho pôvodným záujmom neboli pneumatiky, ale obchod s konskými povozmi. Pretože začal dovážať do USA autá, na kolesách ktorých už boli pneumatiky, začal sa zaujímať aj o ich vývoj. Avšak asi najdôležitejším míľnikom pre to, aby sa stal sa známou pneumatikárskou značkou, bol začiatok spolupráce s Henry Fordom, výrobcom automobilov. Dobre naštartovaný rozvoj (v tej dobe druhý najväčší výrobca pneumatík v USA) sa nezabrzdil ani po uzavretí spolupráce so značkou Bridgestone. Firestone sa preslávil tradične účasťou na pretekoch Indy Car Racing.

Stredná trieda pneumatík

Firestone je dnes odnožou japonského koncernu Bridgestone. Kým Bridgestone sú prémiové pneumatiky pre náročných, pneumatiky Firestone sa radia skôr medzi strednú triedu. Na zimu má pre zákazníkov v ponuke pneumatiku Firestone Winterhawk a jej vylepšenú verziu Winterhawk 2. U letných pneumatík záleží ponuka na Vašom aute.

Ak máte výkonné auto, potom je pre Vás určená pneumatika Firehawk SZ90µ, ktorú oceníte pri športovej jazde, kde je potreba spoľahlivosti odozvy na Vaše riadenie, prípadne pneumatika Firehawk SZ80, ideálna pre športovú jazdu na mokrom povrchu.

Pneumatika Multihawk pre malé a stredné auta je orientovaná skôr na komfortnú tichú jazdu a úsporu v spotrebe.

Rovnako tak sú na spotrebu orientované pneumatiky F590a Firehawk 700, obe s prívlastkom „Fuel Saver“, ktoré by mali nielen šetriť Vašu nádrž, ale aj samy seba pre dlhšie dojazdové vzdialenosti.

Špičkovým bojovníkom s mokrou vozovkou je potom Firehawk TZ200.

Kompromis pre všetkých

Pneumatiky s logom Firestone sú pomerne spoľahlivé a pritom finančne príjemne prijateľné. Ich vlastnosti a cena tak tvoria dobrý kompromis pre každého, kto sa chce na svoje pneumatiky spoľahnúť, keď potrebuje, ale príde mu zbytočné platiť za špičku vo svojej kategórii.

Kúpte si pneumatiky Firestone na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.