Kleber, pneumatiky možno nie s tak dlhou históriou ako konkurenti zvučných mien, napriek tomu s nimi táto značka dokáže udržať krok. Teda, boxer ako maskot nebol pre bojujúce Kleber zvolený len tak, pre nič za nič. zvlášť u zimných pneumatík Kleber Krisalp HP2.

Možno je to dané čiastočne tým, že pneumatiku zastrešuje koncern Michelin, možno tým, že sa môže oprieť o pomerne podarenú pneumatiku Krisalp HP.

Nadviazanie na predchodcu

Nadväzovanie nových technológií na osvedčené pneumatiky je obľúbené v každej spoločnosti, ktorá vyrába pneumatiky. Ani u Kleberu tomu nie je inak. Rad Krisalp HP sa rozrástol o ”dvojkovú” novinku.

Kleber Krisalp HP2 to svojmu predchodcovi s prehľadom “natrie” hlavne na ľade. Práve správanie pneumatík na zľadovatenom povrchu bol pre výrobcu hlavným tŕňom v oku, ktorý sa snažil vytrhnúť novým dezénom, ktorý je skoro o polovicu viac nahustený lamelami. Táto “operácia” bola úspešná. Výrobca uvádza, že proti starému modelu získal Kleber Krisalp HP2 navyše 8% zlepšenie pri brzdení na ľade a 24% pri rozjazde na ľadovom povrchu. Tiež držanie stopy sa zlepšilo takmer o pätinu.

Ostatné vlastnosti sa držia rovnaké alebo sú mierne lepšie, v porovnaní s Krisalp HP. Okrem hlučnosti, kde by ste mali zaznamenať tichšiu prácu pneumatík s vylepšenou orientáciou lamiel a pozmenenú koncepciu celého dezénu.

Spoľahlivosť ako tvár značky

Spoľahlivé pneumatiky sú cieľom Kleber. U pneumatiky Krisalp HP2 svoj cieľ dosiahli - spoľahnúť sa na ne môžete nielen na ľade (samozrejme v rámci možností), na mokrej vozovke, vrátane hlbších kaluží, aj na snehu.

Kto vlastnosti pneumatiky s maskotom boxera ocení najviac? Pravdepodobne tí, ktorí sa preháňajú po udržiavaných komunikáciách - po diaľniciach a v meste. Snehová perina občas môže byť problémová, hlavne ak potrebujete, aby auto poriadne “zabralo”.

Novinka tejto zimy - osvedčí sa?

Nechajme sa teda tak trochu prekvapiť, čo táto zima prinesie. Novinka sezóny 2008/2009, pneumatika Kleber Krisalp HP2, ešte nestačila poriadne porozprávať. Očakávajte ale, že k zatrateniu bude mať veľmi ďaleko.

Kúpte si pneumatiky Kleber na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.