Životné prostredie na prvom mieste

Výrobca pneumatík Pirelli prišiel na trh s novou rodinou pneu Cinturato. Toto označenie majú výrobky, ktoré sú vyrobené čo najviac ekologicky a zároveň tak, aby finálny produkt príliš nezaťažoval životné prostredie. Pri výrobe týchto pneumatík sa podľa slov výrobcu nepoužívajú žiadne znečisťujúce prísady, čo má za následok, že po celú dobu sa do životného prostredia neuvoľňujú žiadne znečisťujúce látky. Vozidlo s obutím Pirelli Cinturato bude vypúšťať menšie emisie CO2 na základe zníženie odporu pneumatiky.

Kvalita

Hoci pneumatika bola vyrobená s vysokými nárokmi kladenými na životné prostredie a ekológiu, nemusíme sa obávať horších výsledkov dosahujúcich v jazdných vlastnostiach a bezpečnosti. Pneumatika exceluje v stabilite v zákrutách a tiež pri brzdení ako na suchu tak aj mokru. Toto nie sú slová len výrobcu, ale aj niekoľkých testov, ktorých sa pneumatika zúčastnila. Pneu Pirelli Cinturato P7 sa vždy umiestnila na prvých priečkach hodnotenia. Kladné body si vyslúžila za nízke hodnoty v oblasti valivého odporu, čím sa znížila hlučnosť. Ďalšie plus je za spomínanú brzdnú dráhu čí priľnavosť pneumatiky. Je udivujúce, ako sa talianskemu výrobcovi podarila vyvinúť pneumatika, ktorá chráni našu Zem, nezaťažuje peňaženku vďaka menšej spotrebe pohonných hmôt a zároveň nám poskytuje skvelý jazdný komfort.

Test ADAC

V teste letných pneumatík ADAC 2010 sa Pirelli Cinturato P7 stalo dokonca absolútnym víťazom. Pneumatiky dokázali poraziť aj čistokrvné športové obutie, ako napríklad Dunlop SP Sport Maxx TT, Continental SportContact 3, Michellin Pilot Sport 3, Bridgestone Potenza RE050A atď.

Cena

Cena zodpovedá kvalite. Na šestnásťkové kolesá si jednu gumu kúpime za cenu okolo 75 €. Na sedemnásť palcové kolesá za cca 100 € a na osemnásť palcov ceny začínajú na 120 €. Samozrejme tieto cenovky berte iba ako orientačné, lebo záleží na presnejších rozmeroch a obchodoch, kde nakupujete. Nezabúdajte tiež na fakt, že síce si priplatíte na začiatku, ale vďaka nižšej spotrebe sa vám investícia môže ľahko vrátiť.

Záver

Ak práve premýšľate nad výberom nových pneumatík na váš automobil a nehľadáte lacnejšie pneumatiky, skúste sa poobzerať po Pirelli Cinturato P7. S P7 nemusíte mať strach o komfort ani bezpečnosť a zároveň urobíte niečo nielen pre seba, ale aj pre životné prostredie, ktoré by si iste od nás zaslúžilo väčšiu úctu.

Kúpte si pneumatiky Pirelli Cinturato P7 na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.