Firma Dunlop prišla v roku 2007 s novou letnou pneumatikou, ktorú si rýchlo obľúbilo nielen veľa vodičov, ale aj odborná porota nemeckého magazínu AutoBild, ktorá mu v tom istom roku udelila vysoké ohodnotenie, čo pneumatike zabezpečilo bronzové umiestnenie. Od uvedenia na trh Dunlop SP Sport FastResponse získava výborný ohlas aj v autoklube ADAC.

Technológia

Dunlop SP Sport FastResponse je pneumatika s asymetrickým dezénom. Je priamou nástupkyňou osvedčeného dezénu SP SPORT 01. Táto pneumatika reaguje presnejšie a rýchlejšie na vodičov podnet.

Nová pneumatika ponúka lepšiu priľnavosť za daždivého počasia, vyšší kilometrový výkon a tiež presnejšiu reakciu na riadenie vďaka použitým technológiám, ktoré vytvárajú silnejšiu a homogénnu väzbu polyméru a siliky a tepelne odolný spojovací prostriedok.

Testy

Ihneď po uvedení na trh bola pneumatika podrobená kvalitnému porovnávaciemu testu letných pneumatík nemeckým magazínom AutoBild. Medzi pneumatikami o rozmeroch 205/55 R16, ktoré majú uplatnenie najmä na vozidlách, ako sú napríklad Volkswagen Golf, BMW radu 3, Audi A3 alebo Mercedes triedy C, získalo pneu od Dunlop krásnu tretiu priečku. Vo všetkých hodnotených kategórií (mokro, sucho, komfort, hlučnosť a valivý odpor) získala pneumatika známku 2, respektíve 2 + na mokre, a 2 - za valivý odpor. Výsledné hodnotenie znelo: “Pneumatika so všestranným talentom vhodná pre dynamickú jazdu. Veľmi dobré riadiace schopnosti za každého počasia, krátka brzdná dráha pri zastavení na mokrej vozovke. Ľahko vyšší valivý odpor.”

U nemeckého kolegu, klubu ADAC, je FastResponse taktiež obľúbeným kúskom. V roku 2008 skončilo obutie od Dunlop na štvrtej priečke. Pochválené bolo najmä za jazdné vlastnosti na suchej vozovke a medzi testovanými devätnástimi typmi sa stalo najtichšou pneumatikou zo všetkých.

V nasledujúcich rokoch sa Dunlopu dostalo ohodnotenie šiestou a štvrtou priečkou a vždy so štyrmi hviezdičkami.

Ceny

Po nahliadnutí na ceny tohto obutia u vyššie spomínaných rozmerov 205/55 R16 neprichádza žiadne prekvapenie. Jeden kus si môžeme kúpiť za cenu okolo 70 €. Za kvalitnú pneumatiku, ktorá si vždy získala odbornú porotu, zaplatíme zodpovedajúcu cenu. Navyše nám Dunlop obutie prinesie aj o niečo viac ako ostatní. S touto pneumatikou si môžeme dovoliť dynamickú jazdu, bez toho aby sme sa museli nutne obávať o bezpečnosť alebo rýchle opotrebovanie gumy.

Kúpte si pneumatiky Dunlop SP Sport FastResponse na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.