Pirelli je odjakživa spájané s výkonnými motormi a bleskovými rýchlosťami. Pneumatika Pirelli P6 si našla mnoho užívateľov, ktorí pre ňu budú ochotní strčiť ruku do ohňa. Zvlášť, ak na túto pneumatiku prestúpite z nižšej kategórie, budete s “pé šestkou” úplne spokojní. Pneumatika Pirelli P6 sa profiluje ako model pre MPV a novodobé limuzíny.

Priľnavosť na akomkoľvek povrchu

Pirelli P6 ašpiruje na jednu z najlepších pneumatík, aké môžete na svoj ​​voz obuť. Zhodujú sa na tom nielen nezávislé testy, v ktorých sa Pirelli P6 umiestnila vždy na vrchole rebríčka, ale aj názory tých, ktorí už na týchto pneumatikách majú pár tisíc kilometrov najazdené.

Hlavným plusom je priľnavosť k akémukoľvek povrchu - nech idete po suchej ceste, mokrej ceste alebo ceste plnej kaluží, nemusíte sa báť ani aquaplaningu ani nedostatočného kontaktu s vozovkou. V tomto ohľade totiž Taliani pri tvorbe Pirelli P6 odviedli dobrú prácu. Spoľahlivé odvádzanie vody aj dobrý záber sú potom dobrou nadstavbou. Čerešničkou na torte potom bude rovnomerné opotrebovanie pneumatiky a veľmi nízky valivý odpor.

Dobré meno a preverený model

To, že Pirelli P6 bude kvalitná pneumatika, predpokladáme už zo samotného faktu, že ide o prestížneho výrobcu, ktorý svoje skúsenosti zúročil aj na pretekárskych dráhach - úplne v znamení firemného motta: “Sila pod kontrolou.” Pneumatike P6 vietor do plachiet ženú aj samotní užívatelia - pneumatika je na trhu už nejaký čas a spokojnosť s jej výkonom je najlepšia referencia, akú môžete dostať.

Úspora paliva vďaka nízkemu valivému odporu, pohodlná jazda, možnosť spoľahnúť sa na správanie auta na akomkoľvek povrchu a pocit bezpečia, ktorý nám dáva vedomie, že výrobca dobre vie, ako urobiť dobrú pneumatiku, je hodnota, ktorú si mnohí radi priplatia.

Zelený prívlastok – Cinturato

Stretnúť sa môžete aj s pneumatikou označenú Pirelli P6 Cinturato. Ide o ekologicky šetrnú variantu obľúbenej letnej pneumatiky. Nová zmes, ktorá vo svojom zložení počíta s vysokým obsahom siliky, je nezávislá od aromatických olejov, ktoré majú neblahý vplyv na životné prostredie. Pirelli P6 Cinturato sa môže pochváliť s trochu menšou spotrebou paliva a o 30% vyššou životnosťou. A hlavne svojím “zeleným” kabátom.