Ak Vám nové pneumatiky pripadajú neprimerane drahé, možno Vás láka možnosť vyskúšať si nákup už použitých pneumatík. Nie je to zlý spôsob, ako zaobstarať svojmu vozidlu nové obutie, má ale svoje úskalia!

Ak sa v pneumatikách príliš nevyznáte, tento spôsob Vám skôr neodporúčame. Ľahko totiž kúpite tovar, ktorý bude mať chybu, ktorú človek znalý spozná, Vy nie. V tomto prípade potom úspora na pneumatikách nebude k Vášmu dobru, naopak.

Možnosti nákupu bazárových pneumatík

Možností, ako kúpiť pneumatiky z druhej ruky, je viac. Mierne ojazdených pneumatík je na trhu stále dosť - vyberie si tak každý, len to občas chce trochu viac iniciatívneho pátrania, než len objednania v e-shope ako pri kúpe nového obutia.

Inzeráty

Kupovať ojazdené pneumatiky priamo od ich pôvodného majiteľa je samozrejme možné. Je to lacnejšia záležitosť, veľakrát sa na cene za pneumatiky môžete dohodnúť priamo na mieste odovzdania (napr. zjednať cenu podľa ojazdenej vzorky). V prípade potreby je možné pneumatiky poslať aj poštou. Nevýhodou tohto spôsobu je, že nemáte žiadnu záruku. Na druhej strane si môžete nenápadne overiť štýl jazdy tohto človeka, prípadne sa ho opýtať priamo na konkrétne podmienky, v ktorých s pneumatikami jazdil, a jeho názor na danú značku pneumatík. Musíte mu ale v mnohom dôverovať. Možností preverenia príliš nie je.

Bazár pneumatík

Bazáre s pneumatikami sú takými second-handy pôsobiacimi v oblasti áut. Väčšie prevádzky mávajú na sklade niekoľko stoviek až tisícok ojazdených pneumatík. Oproti hľadaniu pneumatík pre Vaše vozidlo cez inzeráty, keď musíte prehľadať nejeden server, než nájdete požadovanú značku pneumatiky v požadovanom rozmere, je táto možnosť oveľa jednoduchšia. Pri najhoršom obvoláte alebo kontaktujete emailom 2-3 bazáre. Bazárový tovar väčšinou býva pri preberaní kontrolovaný. Opýtajte sa tiež na záruku, aká Vám bude na daný tovar poskytnutá.

Opatrnosť je dôležitá

Ak už ojazdené pneumatiky kúpite kdekoľvek, odporúčame zvýšenú opatrnosť. Pneumatiku pred kúpou dôkladne prezrite, aby nemala žiadny, hoci drobný defekt. Zvážte veľkosť vzorky a spočítajte si, či by sa Vám neoplatilo kúpiť skôr pneumatiky nové na viac sezón, než ojazdené na jednu alebo dve sezóny.

Kúpte si pneumatiky za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.