Športová jazda

Tlkot srdca, tep vám prudko stúpa, ručička otáčkomeru dosahuje červených hodnôt. Ak takto vyzerá práve váš štýl jazdy a neviete ktoré pneumatiky si nasadiť na vaše auto, skúste do výberu zahrnúť pneumatiky Bridgestone Potenza, ktoré boli vyvinuté práve pre ostrejšiu jazdu.

Výrobca

Bridgestone je najväčším výrobcom pneumatík. Svoje výrobky dodáva do nespočetných závodných sérií, za všetky hovorí kráľovná motošportu Formula 1, kde je Bridgestone výhradným dodávateľom. Skúsenosti získané z pretekov zúžitkoval vo svojich sériovo vyrábaných pneumatikách. Športovému obutiu dal názov Potenza. Patria sem tri druhy pneumatík. S001, RE050 a RE050A.

S001

Tento typ je zo všetkých troch najmladší. Na náš trh sa dostal v januári tohto roku. Pneumatiky s označením S001 sú určené pre najlepšie športové vozy. Sú dodávané s originálnou výbavou vozidiel Aston Martin Rapide a Ferrari F458. Tieto gumy sú podľa slov výrobcu určené ako pre veľké luxusné športové vozy, tak aj pre menšie extrémne ladené športové automobily. U Bridgestone sa nekládol dôraz iba na vynikajúcu priľnavosť a športové využitie. Zamerali sa tiež na aktuálny trend znižovania spotreby pohonných hmôt, s čím súvisí čo najnižšia hodnota valivého odporu, ktorá sa podarila znížiť o 10% v porovnaní s predchádzajúcou generáciou pneumatík. Ďalší dôraz bol kladený na bezpečnosť. Široké pneumatiky majú na mokrej ceste skvelé vlastnosti. Voda je rýchlo odvádzaná širokými drážkami, čo zabraňuje aquaplaningu. Cena jednej pneumatiky sa pohybuje medzi 280 € až 510 €. Závisí na rozmeroch kolies.

Kúpte si pneumatiky Bridgestone Potenza S001 na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.

RE050(A)

Tento typ je lacnejšia varianta športových pneu. Majú širokú škálu uplatnenia, pretože sa dajú použiť na najdrahšie superstorty ako je napríklad Ferrari Enzo, ale kúpiť si ich môžeme aj na vozy VW Golf a im podobné. Výborné spracovanie a skúsenosti využité z Formuly 1 vám zabezpečí športový zážitok z jazdy, aký by vám ostatné pneumatiky nepriniesli. Veľké bloky dezénu pomáhajú stabilite vo vyšších rýchlostiach a spoločne s veľkou kontaktnou plochou zvyšujú výkon pneumatiky v zákrutách. Typ s označením RE050A sa odlišuje od RE050 asymetrickým dezénom. Na záver vás poteším tým, že ani naša peňaženka neutrpí ujmu na zdraví. Pretože pneumatiky sa predávajú od 87 €, opäť záleží na Vami požadovanom rozmere.

Kúpte si pneumatiky Bridgestone Potenza RE050 na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz, alebo Bridgestone Potenza RE050(A) na pneumatiky.cz.

Spojenie kvality výkonu

Stávkou na túto pneumatiku pri výbere určite nič neprehráte. Výrobca dodávajúci svoje výrobky mnohých pretekárskych sériách zúžitkoval svoje skúsenosti do typu Potenza, ktoré vám umožnia o krôčik sa priblížiť vašim ideálom. Tiež si trúfam tvrdiť, že ani cena nie je nijako zlá.