Priemerný človek nepochybuje, že výrobky firmy BF-Goodrich patria na kolesá našich vozidiel. Málokto ale vie, že tieto pneumatiky majú blízko k vesmíru a k letectvu všeobecne. Pôvodnú spoločnosť Goodrich, TEW & Co. založil roku 1870 Američan Benjamin Franklin Goodrich. Po niekoľkých zmenách názvu nakoniec spoločnosť skončila ako Goodrich Corporation, iniciály zakladateľa dodnes nesú práve pneumatiky.

Záber firmy bol (a dodnes je) obrovský - kolesá a brzdy do lietadiel, súčasti motora, elektronické a hydromechanické systémy - firma zasiahla do mnohých ďalších odvetví, podieľala sa aj na vývoji Boeingov, Airbusov, F-16 či raketoplánov. Okrem iného sa firma BFGoodrich zaujímala aj o obutie áut, a tak sa v roku 1986 spojila so svojím súperom a z polovice vytvorila Uniroyal Goodrich Tire Company.

Pod krídlami Michelinu

Hoci bola firma na pneumatikárskom trhu úspešná (úspechy slávila napríklad už v roku 1910, kedy BFGoodrich Company ako prvá primiešala do zmesy karbón pre lepšiu životnosť pneumatík, potom v roku 1937 nadviazala na syntetickú gumu), rozhodla sa v roku 1988 odovzdať svoje pneumatiky vrátane svojho mena koncernu Michelin. Pneumatikám tak zostal aspoň názov po svojom otcovi. Pod ochranou panáčika Bibenda sa im stále darí.

Pre každého niečo

Svoju pneumatiku v ponuke určite nájdete. BF-Goodrich má pripravených hneď niekoľko variantov pneumatík pre osobné autá, skrátka neprídu ani majitelia rodinných SUV alebo off-roadov. Z letných pneumatík uveďme napríklad BFGoodrich Macadam T/A, BF-Goodrich Profiler 2, BF-Goodrich G-Force Profiler či BFGoodrich Touring. Pre zimné jazdenie  BFGoodrich ponúka modely G-Force Winter, Winter G alebo Winter Slalom.

Pre športové vozy, resp. pre športovú jazdu má firma v zásobe pneumatiky, ktoré skôr než na ekonomickosť ich použitie je zamerané na vynikajúcu ovládateľnosť a stabilitu (slicky sú v ponuke samozrejmosťou).

Pozor na podobné názvy!

Značka BF-Goodrich má dvoch veľmi blízkych konkurentov. Ani nie tak kvalitou, ako menom. Ľahko si túto značku pomýlite s pneumatikami Goodyear, v tomto prípade sa ale nejedná o žiadnu veľkú katastrofu. Vodiči si ale bohužiaľ tieto dve značky s dobrou povesťou občas pletú s pneumatikami Goodride, čo je produkt z ázijskej produkcie určený skôr pre menej náročných vodičov.

Kúpte si pneumatiky BF-Goodrich na internete za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.