Tak ako si pod svoje krídla Continental vzal Barum, tak Goodyear ponúkol zázemie veľkej stabilnej spoločnosti: poľskému výrobcovi Debica. Máte tak možnosť kúpiť si pneumatiku, ktorá čiastočne pochádza z dielne kvalitného výrobcu, avšak za cenu oveľa prijateľnejšiu.

Debica Frigo

Medzi užívateľmi kolujú historky o tom, ako je kvalita pneumatík Debica Frigo závislá na danom kuse - raz sú na nezaplatenie, inokedy sú k plaču. Môžeme teda týmto pneumatikám veriť?

Nedôvera k poľskému výrobcovi by Vás mala prejsť v momente, keď s pneumatikami Debica Frigo vyrazíte na zasnežené cesty. Bohužiaľ nie príliš presvedčivý výkon na suchej a mokrej vozovke tieto pneumatiky odsudzuje buď na autá, ktoré budú jazdiť iba v snehu (v tejto cenovej kategórii si iné do týchto podmienok len ťažko vyberiete), alebo autá, ktoré budú cez zimu vychádzať z garáže iba na nevyhnutné cesty za nákupmi. A nebudete pri výjazde autu príliš šliapať na krk.

Debica Frigo 2 – zvlášť do snehu

Druhý zástupca tejto produktovej rady si stojí o trochu lepšie ako vo svojich ekonomických, tak výkonových vlastnostiach. Vylepšenia zimnej zmesi a aplikácie nového smerového dezénu sa najviac prejavili vo vlastnostiach na snehu. Na zahodenie nie je ani dlhšia životnosť oproti predchádzajúcemu modelu.
V čom vyniká, rovnako ako jeho predchodca, je správanie na zasneženej vozovke. Hoci sa ide o pneumatiku nižšej triedy, ktorá má v mnohých ukazovateľoch v testoch veľké medzery oproti drahším konkurentom, napriek tomu ich práve v snehových podmienkach predstihuje. Správanie na snehu chvália nielen testy, ale aj samotní užívatelia.

Podobné názory by sme počuli na tretiu Debica Frigo, tentoraz s prívlastkom DIR. Už ostrieľaná pneumatika síce potrebovala dobre vyvážiť, sneh a brečka boli ale jej kráľovstvom.

Aby ste predišli sklamaniu

Ak chcete, aby Vám pneumatika Debica Frigo urobila radosť, postarajte sa o všetko potrebné. Obúvajte ju, len ak viete, že budete jazdiť prevažne v snehu (do suchej a mokrej mestskej premávky odporúčame niečo úplne iné). Tiež jej doprajte kolesá skôr menšieho vozidla. Skontrolujte, či máte všetko v poriadku - tlmiče, geometriu, brzdy, ráfiky.

Kúpte si pneumatiky za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.